Uziemienie otokowe

Uziemienia elektrostatyczne są bardzo ważnym czynnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych gazów i indywidualnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny umieszcza się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie wchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych tak tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, i nawet wybuchy to całkowicie realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma każdy zdrowo myślący gość i manager w części.

Tutaj z pomocą przychodzą nam mechanizmy a systemy uziemień elektrostatycznych. Ich robienie w wartości budzi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na targu jest duża liczbę ich charakterów - kleszczowe, przykręcane śrubami, łączone w jednej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają dodatkowo na monitorowanie uziemienia w momencie rzeczywistym. W związaniu z pozostałymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania towaru lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką oferta, zamykając zawór czy wlew, co stanowi warte w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania często dostosowuje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach czyniących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest ciężki do pełnego ograniczenia proces dawania się powierzchni materiałem. Może to spowodować warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy wtedy nie tylko urządzeń, ale również pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.